Μεγάλες νίκες και αλλά συντριβές, για τις ομάδες του Διονύσου, στα πρωταθλήματα της ΕΠΣΑΝΑ. Η Άνοιξη, φιλοδώρησε με έξι γκολ, το τελευταίο Κορωπί, ενώ ο Ολυμπιακός Αγίου Στεφάνου, γνώρισε την συντριβή από τον Αστέρα Βάρης, Για την Β κατηγορία, Νίκη Δροσιάς και Σταμάτα κέρδισαν, ενώ ηττήθηκε το Κορωπί.

Άνοιξη- Κορωπί 6-0
Την μεγαλύτερη φετινή της πέτυχε η ομάδα της Άνοιξης, καθώς επιβλήθηκε 6-0, του Κορωπίου, για την 21η αγωνιστική της Α ΕΠΣΑΝΑ.
Το παιχνίδι δεν αντέχει κριτικής, με το Κορωπί που παρατάχθηκε με μόλις 13 παίκτες αποστολή και τον τερματοφύλακα Παπαθεοδώρου να βγάζει 90λεπτο ως αμυντικό χαφ!
Οι γηπεδούχοι πήραν από νωρίς κεφάλι στο σκορ και κράτησαν το γκάζι πατημένο μέχρι το φινάλε, φτάνοντας σε αυτήν την ευρεία νίκη. Το σκορ άνοιξε στο 23’ ο Οσμανάι ενώ στο 33’ διπλασίασε τα τέρμα της ομάδας του ο Δρακόπουλος. Στο 51’ ο Ιωσήπου έκανε το 3-0, δύο λεπτά αργότερα ήρθε το 4-0 από τον Δρακόπουλο και στο 62’ ο Κυριάκης έκανε το 5-0. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο 88’ ο Δρακόπουλος, ο οποίος συμπλήρωσε με το γκολ αυτό χατ-τρικ!

ΑΝΟΙΞΗ (Θαλής Τσιριμώκος): Μανουσάκης, Μιχαηλίδης (57’ Ξένος), Ζαχαρόπουλος (46’ Τρακάκης), Ιωσήπου, Δρόσος (58’ Κολώτας), Κυριάκης, Οσμανάι (67’ Γεωργούσης), Άλι, Δρακόπουλος, Δαρζέντας, Κωβαίος.
ΚΟΡΩΠΙ (Παναγιώτης Τσολάκης): Κονόμι, Υφαντής, Ρενδούμης, Καπουράνη, Αμπεντινάι, Αλεξίου (80’ Μουτσάι), Ζίκα, Παπαθεοδώρου, Φαμπιάν, Μουσαζάντε, Πολυμενάκος.

Αστέρας Βάρης – Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου 6-0 (4-0)
Βαριά ήττα υπέστη, ο Ολυμπιακός Αγίου Στεφάνου, στην Βάρη, καθώς ηττήθηκε 6-0, από τον τοπικό Αστέρα 6-0.

Μάχη Μαραθώνα – Νικολακάκης 1-2 (0-0)
Παθιακάκης – Κεραυνός Κερατέας 3-0 (2-0)

Η Βαθμολογία της Α ΕΠΣΑΝΑ

Β Κατηγορία

ΑΦΙΔΝΑΙΚΟΣ – ΣΤΑΜΑΤΑΣ ΑΟ 0-4
Άνετη νίκη για την Σταμάτα καθώς επιβλήθηκε εκτός έδρας του Αφιδναϊκού, με 4-0 Τα γκολ πέτυχαν οι Δημητρίου στο 17’, ο Σφακιανάκης στο 36’, ο Μπερμπάντης στο 39’ και ο Χαμπάρης στο 75’

Νίκη Δροσιάς- Δόξα Αγία Άννας
Ασημακόπουλος, Μίχας και Γκεσούρας οι σκόρερ των νικητών/

Παλλαυρεωτικός – Κρυονέρι 3-0
Τα γκολ, στο 73΄ ο Δημητρόπουλος και στο 81΄και στο 90΄ο Χαμόλι. Στο 75΄ δοκάρι ο Ζερμπίνης με απευθείας φάουλ για το Κρυονέρι. Στο 87΄ αποβλήθηκε ο Μπεργιάννης για τον Παλλαυρεωτικό και τον ακολούθησε στο 89΄ ο Σιατραβάνης του Κρυονερίου.