Άνοιξη-Ολυμπιακός Αγ.Στεφάνου 2-0(photos)

Η Άνοιξη ήταν η μεγάλη νικήτρια στο τοπικό ντέρμπι του Διονύσου, καθώς κέρδισε 2-0, τον Ολυμπιακό Αγίου Στεφάνου, για την 25η αγωνιστικής της Α ΕΠΣΑΝΑ.
Οι πράσινοι καλύτεροι, από τους ερυθρόλευκους, προηγήθηκαν νωρίς στο σκορ. Στο 18’ ο Δρακόπουλος, άνοιξε το σκορ, για τους γηπεδούχους, ενώ δέκα λεπτά αργότερα ο Κυριάκης έκανε το 2-0, που έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα. Χαρακτηριστικό του αγώνα είναι ότι όλες οι σημαντικές στιγμές πραγματοποιήθηκαν στο πρώτο μισάωρο. Εκτός των δύο τερμάτων, οι δυο ομάδες μοιράζονται από ένα δοκάρι, στο 12’ και στο 26’. Μετά την έλευση του μισάωρου, το παιχνίδι κύλησε χωρίς ιδιαίτερες φάσεις.
Στο 92΄ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη ο Μπούμπας για τους ερυθρόλευκους.
Το τριφύλλι, διανύει περίοδο φόρμας, καθώς στα τελευταία έξι παιχνίδια, μετρά τέσσερις νίκες και δύο ισοπαλίες ! Η Άνοιξη βρίσκεται στην 5η θέση με 40 βαθμούς, ενώ ο Ολυμπιακός στην 7η με 33 βαθμούς.